Loading ....
Przedszkole nr 230 "Kolorowy Zakątek" w Warszawie
Biuletyn Informacji Publicznej
przedszkola nr 230 w Warszawie
został stworzony w celu powszechnego
udostępniania informacji publicznej w postaci
elektronicznej
Szaserów 118a
04-349 Warszawa
tel/fax: (22) 610 24 96
e-mail: p230@eduwarszawa.pl
strona: przedszkole230.waw.pl

 

 

Nasze Przedszkole usytuowane jest w spokojnej i zielonej okolicy, z dala od szumu i zgiełku ulic. Posiadamy piękny i duży ogród, który jest ciągle modernizowany i wzbogacany o nowe ciekawe sprzęty oraz eksponaty przyrodnicze.
Nasze Przedszkole zapewnia dobrą opiekę oraz dba o wszechstronny rozwój dzieci umożliwiając im udział w szeregu zajęć edukacyjnych, w czasie których mogą poprzez zabawę i doświadczenia dogłębnie i wielozmysłowo poznawać otaczający świat. Każde dziecko jest przez nas traktowane podmiotowo. Chcąc aby każdy czuł się w Naszym Przedszkolu jak w domu stwarzamy atmosferę przyjaźni, szczerości , otwartości i zaufania.
Duża wagę przywiązujemy do współpracy z rodzicami, ponieważ dobro dzieci jest naszym wspólnym celem. Cieszymy się ich uznaniem za ciepło i zaangażowanie w opiekę i edukację dzieci.
Z myślą o nowoprzyjętych przedszkolakach realizujemy w Naszym Przedszkolu Program Adaptacyjny pt. „Wesoły trzylatek”, który zawiera szereg spotkań czerwcowych, mających na celu poznanie nauczycielek pracujących w grupie, zaznajomienie z pomieszczeniami przedszkolnymi oraz zabawkami i sprzętem ogrodowym, co w rezultacie wpływa na szybszą adaptację dzieci w czasie pierwszych dni pobytu w przedszkolu.
W każdym miesiącu odbywają się u nas koncerty muzyczne oraz przedstawienia teatralne. Nasze przedszkolaki uczestniczą w różnych spotkaniach z ciekawymi osobami, jeżdżą do teatrów oraz na wycieczki krajoznawcze.
W ramach integracji ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym organizujemy także pikniki i inne uroczystości, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej.
Nasze dzieci objęte są opieką logopedy i psychologa. Współpracujemy z poradnią psychologiczno-pedagogiczną zapewniając dzieciom i rodzicom, w miarę potrzeb konsultacje i pomoc.
Naszym dużym atutem jest wykwalifikowana kadra, dzięki której realizowane są:
 - program edukacji matematycznej "Dziecięca matematyka" prof. E.Gruszczyk-Kolczyńskiej
- program autorski „Przedszkolak Przyjacielem Przyrody”
 - program adaptacyjny „Wesoły trzylatek”
- program „Chrońmy dzieci”
- program autorski „Bezpieczny przedszkolak”
Swoim podopiecznym oferujemy możliwość uczestniczenia w nieodpłatnych zajęciach dodatkowych:
- rytmika,
- język angielski,
 
Oprócz tego są prowadzone dodatkowe, nieodpłatne zajęcia plastyczne dla chętnych 5 - latków  

Cała kadra pedagogiczna nieustannie kształci się i doskonali swoje umiejętności oraz warsztat pracy, aby nasi wychowankowie w jak najciekawszy sposób odkrywali świat i doskonalili swoje umiejętności.
Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem ze studentami wyższych uczelni odbywających u nas praktyki.
Przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Zapewnia dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych, dostosowanych do ich potrzeb rozwojowych.

 

 

Pokaż informacje o artykule